Basura ne iyi gelir?

Basura ne iyi gelir?

Basur, kalın bağırsağın alt bölümünde ve anüs bölgesinde toplardamarın genişlemesiyle oluşan varistir. Basur kişiye oldukça rahatsızlık veren günlük yaşantısını büyük ölçüde aksatan bir rahatsızlıktır.

Basur hastalığını çok ilerlemeden evinizde doğal yollarla tedavi edebilirsiniz. Nasıl mı? Size vereceğimiz yöntemleri uygulamak yeterli olacaktır.

İşte basura iyi gelecek doğal yöntemler…

Evde basur tedavisinde yaygın olarak kullanılan en önemli yöntem basur banyosudur. İltihaba ağrıya ve  kaşıntı şikayetlerine oldukça iyi gelecektir.

Basur banyosu nasıl yapılır?

Küvete veya bir leğenin içerisine makat bölgesini kaplayacak şekilde su koyun.  Özellikle tuvalet ihtiyacını karşıladıktan sonra bu işlem oldukça işinize yarayacaktır.  Aynı zamanda leğenin veya küvetin içerisine koyacağınız bir takım bitkilerde rahatlamayı iki katına çıkartacaktır. Örneğin papatya bitkisini kullanabilirsiniz.

Soğuk havlu üzerine oturma 

Dolaba havlu koyun ve havlunun iyice soğumasını sağlayın. Basurlu bölgenin soğumuş olan havlunun üzerine gelecek şekilde oturun.  10 dk oturduktan sonra o bölgeyi ılık su ile durulayın. Ağrının ve acının hafiflediğini fark edeceksiniz.